Listwa - pasek

piątek, 29 kwietnia 2016

Robert Kubica - Rajd Azorów 2013

Rajd Azorów był drugim startem dla Roberta Kubicy w ERC. Pomimo różnych przygód, błędów, ciężkich warunków Polak ukończył rajd na szóstej pozycji. Przypomnijmy sobie tę imprezę!

Rok 2013. Rajd Azorów - czwarty start w rajdach dla Roberta Kubicy w tym roku. Wtedy jeszcze Polak jeździł w Citroenie DS3 RRC razem z Maciejem Baranem. Przez cały rajd panowały ciężkie warunki - widoczność niewielka, częste opady deszczu.

Pierwszy dzień
Kwalifikacje wygrał Robert Kubica z przewagą blisko 5 sekund nad drugim Janem Kopeckim. Pierwszy dzień rajdu pierwotnie liczył cztery odcinki specjalne, jednak przez złe warunki odwołano pierwszy i kierowcy ruszyli bezpośrednio na drugi oes. Ten, jak inne tego dnia, wygrał Robert Kubica. Polak miał 9,7 sekundy przewagi na Janem Kopeckim w klasyfikacji generalnej.
Dokładniej o rywalizacji w pierwszym dniu Rajdu Azorów przeczytacie tutaj: KLIK

Drugi dzień
Polska załoga Robert Kubica / Maciej Baran rozpoczęła dzień od dwóch oesowych zwycięstw i powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej do 11 sekund. Niestety na kolejnym odcinku, OS7, Polak przebił oponę, a na OS8 stracił sporo do innych rywali, co skutkowało spadkiem na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dalej, na 11. odcinku specjalnym Robert Kubica dachował, jednak całe szczęście auto stanęło na koła. Film z tego odcinka, razem z wypadkiem, zobaczycie poniżej.

Po 1-minutowej karze za spóźnienie się na OS12 polska załoga ukończyła drugi dzień rajdu na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej ze stratą 6 minut i 10 sekund do lidera, Jana Kopeckiego.
Więcej o przygodach Polaka z drugiego dnia przeczytacie tutaj: KLIK

Trzeci dzień
Po ciężkim drugim dniu przed kierowcami zostało 7 ostatnich odcinków specjalnych. Na pierwszych dwóch oesach (OS13 i 14) Robert Kubica był dwa razy 6. i awansował na szóstą pozycję. Szesnasty odcinek, z którego film znajdziecie poniżej, padł łupem zarówno Roberta Kubicy, jak i Jana Kopeckiego - kierowcy uzyskali ten sam czas.

Na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych Rajdu Azorów Robert był ponownie dwukrotnie szósty. Taką również pozycję uzyskał w klasyfikacji generalnej rajdu zdobywając pierwsze punkty w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.